27.1.2023 - СВЕТОСАВСКА АКАДЕМИЈА ДЕСЕТЕ ГИМНАЗИЈЕ „МИХАЈЛО ПУПИН“

Почетак програма је у 11.30 часова.

Програм Светосавске академије!

Водитељи: Ема Новаковић и Марко Тошев, ученици III/6 одељења

• ХИМНА СВЕТОМ САВИ – хор Десете гимназије „Михајло Пупин”
  • СЕЧЕЊЕ СЛАВСКОГ КОЛАЧА – певница Десете гимназије „Михајло Пупин”
  • ОБРАЋАЊЕ ДИРЕКТОРКЕ И ИСПРАЋАЈ ПЕНЗИОНЕРА
  • „ДВА АНЂЕЛА“ – хор Десете гимназије „Михајло Пупин”
    (солисти: Наталија Марић I/2, Настасја Јовановић I/6, Наталија Јовановић I/9, Соња Јаношевић I/9, Ања Ромчевић II/3 и Миа Тепавчевић II/9)
  • РЕЦИТАЛ 1: Васкo Попа, циклус „Савин извор” из „Усправне земље”
    (Ања Мирић I/3, Ања Радосављевић I/4, Теодора Виторовић I/4, Реља Ранковић I/1, Бранка Михаиловић I/4, Маша Станишић I/4, Нађа Славуљ I/4, Дуња Читаковић I/3 и Филип Крстић I/3)
  • „MOON RIVER” – хор Десете гимназије „Михајло Пупин”
    (уз пратњу инструменталног ансамбла школе: Танасије Делић II/9 - клавир, Настасја Јовановић I/6 - флаута, Ања Радосављевић II/4 - виолинa, Ања Видојевић II/2 - виолинa и Урош Догањић II/2 - виолинa)
  • „БАДИНЕРИ” (Бах)
    (Настасја Јовановић I/6 – флаута, уз клавирску пратњу Михајла Костића III/6)
  • РЕЦИТАЛ 2: Васко Попа, циклус„Повратак у Београд” из „Усправне земље”
  • „ЈОВАНО, ЈОВАНКЕ” – хор Десете гимназије „Михајло Пупин”
    (уз пратњу инструменталног ансамбла школе: Михајло Костић III/6 – клавир, Настасја Јовановић I/6 – флаута, Катја Каламир I/9 – кларинет, Душан Димић I/7 – гитара, Јелена Максимовић I/9 - гитара и Драган Суботић II/7 - дарабука)
  • ФОЛКЛОР - Сплет игара из Србије
    (Тијана Ботуњац II/5, Анђелина Варкашевић III/2, Ива Здравковић III/2, Матеја Ћирић III/6, Саво Бошковић II/9, Михајло Костић III/6)
  • МОДНА РЕВИЈА - ученице четвртог разреда изборног програма Уметност и дизајн
    (Сара Шили IV/5, Теа Ивановић IV/8, Мина Лазаревски IV/3, Софија Јанковић IV/9, Марта Ивановић IV/9, Катарина Илић IV/5, Лана Матијаш IV/5 и Катарина Петровић IV/7)

У припреми и реализацији учествовали су професори и ученици:
проф. Марина Пауновић, диригент хора; Драгана Даниловић, проф. верске наставе; у припреми рецитатора: проф. Ана Ранковић, у припреми фолклорне игре: проф. Марија Шеварлић; модна ревија: професорке Оливера Ножинић и Јелена Комнен Савин; израда брошуре: проф. Биљана Самарџија; техничка подршка: проф. Јовица Плавшић и Александра Милошевић (III/6); организација програма: проф. Љиљана Шобић.