Проглашени смо за НАЈУСПЕШНИЈУ школу у систему школског спорта града Београда

Прво место у школској 2020/2021. години

Захваљујући сјајним резултатима ученика Десете гимназије „Михајло Пупин“ на такмичењима у школској 2020/2021. години, наша школа је освојила прво место и проглашена најуспешнијом школом у систему школског спорта града Београда. Још једном се захваљујемо ученицима на њиховим спортским успесима, као и наставницима физичког васпитања који су водили ученике на такмичења и све ово омогућили.

Представници наше школе су били на свечаној додели признања основним и средњим школама, које су оствариле најбоље резултате на градским такмичењима у организацији Београдске асоцијације за школски спорт у 2020/2021. години. Свечани пријем се одржао 25.1.2022. у Скупштини града Београда.

Хронологија постигнутих успеха:

• Тасовац Огњен 4/3 и Николић Никола 4/3 који су екипно освојили прво место на Градском такмичењу из стоног тениса и остварили пласман за Републичко првенство.
  • Прво место на Првенству града у стрељаштву су освојили: Лазар Крговић 4/7, Јован Драшкоци 4/3 и Виктор Димоски 1/3 у мушкој екипи, као и Ања Кнежевић 2/8, Јана Милинчевић 3/2 и Мина Склабински 4/8 у женској екипи. Ања Кнежевић 2/8 је освојила прво место у категорији појединачних такмичара и Димоски Виктор 1/3 је освојио треће место у појединачном пласману на Градском такмичењу. Ања Кнежевић је освојила и треће место на Републичком такмичењу.
  • Мушки атлетски тим Х гимназије „ Михајло Пупин “ као представник општине Нови Београд на Градском првенству Београда заузео је четврто место на Градском такмичењу. Освајачи златне медаље су Видовић Никола 3/4 (бацање кугле) и Савић Павле 4/9 (400м). Успеху су допринели још и Љевнаић Милош 3/3(1000м), Џодан Стефан 3/4 (скок у вис), Ђурић Растко 3/6 (скок у даљ) и Новаковић Марко 3/9 (60м).
  • Женски атлетски тим је заузео прво место на Градском такмичењу. Екипно злато у штафети освојиле су: Петровић Наталија, Ђорђевић Тара, Ђокић Лидија и Ксенија Марковић. Сребрну медаљу у скоку у даљ освојила је Петровић Наталија 3/4, прво место у скоку у вис Марковић Ксенија 4/3, треће место у трчању на 60 метара освојила је Ђорђевић Тара 3/6, друго место у трчању на 400 метара Ђокић Лидија 4/3. Успеху су још допринеле Стоканић Тара 3/10 која је трчала на 800м и Елена Бјелић 3/8 која је бацала куглу.
  • На Градском такмичењу из пливања су освојили : прво место: Шљукић Лазар 4/1 (100м делфин), друго место: Страхиња Рашковић 3/5 (100м краул) и Благојевић Ања 3/3 (100м прсно), треће место: Миливојевић Душан 4/4 (100м делфин) и четврто место: Миливојевић Давид 3/1 (100м прсно) и Милошевић Марко 1/4 (100м краул.
  • Друго место у женској екипној конкуренцији на Међуокружном такмичењу из атлетике. Екипно сребро у штафети освојиле су : Стокић Сара 1/1, Ђорђевић Тара 3/6, Ђокић Лидија 4/3 и Маријана Словаковић 4/6. Бронзану медаљу у скоку у даљ освојила је Филипин Сара 1/6, треће место у скоку у вис Маријана Словаковић 4/6, треће место у трчању на 400 метара Ђокић Лидија 4/3, треће место у бацању кугле Раденковић Анђела 3/3, у трчању на 800м је освојила треће место Трифуновић Наталија 3/3. Видовић Никола 3/4 је бацао куглу и у појединачној конкуренцији освојио друго место.
  • На Градском такмичењу из баскета 3 на 3 освојиле су треће место следеће ученице: Вања Ђукић 4/1, Милић Неда 4/3, Сања Милошковић 2/5, Нина Самарџић 4/2.
  • На Градском такмичењу у футсалу наша женска екипа је освојила друго место, а прво место на Међуокружном школском првенству. Похваљујемо екипу коју чине ученице: Катарина Митровић 3/3, Наталија Трифуновић 3/3, Анђела Раденковић 3/3, Сара Стокић 1/1, Ивона Лазар 3/5, Наталија Екмеџић 2/7, Јелена Спасић 4/3, Вања Ђукић 4/1, Ана Мандић 1/5. Као десета ученица наше школске екипе накнадно се прикључила Јана Карановић 1/6 за Државно такмичење.
  • Прво место на Градском такмичењу из кошарке и друго место на Међуокружном одржаном у Ваљеву. Екипу наше школе чине: Неда Милић 4/3, Нина Самарџић 4/2, Вања Ђукић 4/1, Сања Милошковић 2/5, Миа Маћешић 2/5, Теодора Миладиновић 2/4, Уна Натић 2/1, Нађа Луткић 1/8, Марта Бајић 1/4, Смиљана Радојевић 3/8 и Наталија Тинтор 1/8. Посебно се похваљује Нина Самарџић која је на Градском такмичењу проглашена за МВП.