Пријава за полагање пријемног испита из енглеског и француског језика за билингвално одељење гимназије 2021/2022.

Како поднети пријаву?

Преузмите допис који се односи на пријаву за полагање пријемног испита за упис у специјализована одељења гимназија - Министарство просвете, науке и технолошког развоја
ЛИНК за преузимање дописа

ПРИЈАВА ученика осмог разреда за полагање пријемног испита из енглеског или француског језика за билингвално одељење гимназије (општи смер-енглески и општи смер-француски).

Пријаву можете поднети:

• ЕЛЕKТРОНСKИМ ПУТЕМ НА ПОРТАЛУ „Моја средња школа“ (www.mojasrednjaskola.gov.rs)
  • У периоду од понедељка, 12. априла до четвртка, 15. априла 2021. године

Обавештење за родитеље ученика осмог разреда који уписују први разред средње школе 2021/22. школске године.

Прва активност на порталу је доступна за кориснике од 12. априла и намењена је ПРИЈАВЉИВАЊУ полагања пријемних испита за специјализована одељења.
Преузмите документ:

Додатне информације о начину пријављивања путем електронског портала

*НОВЕ ИНФОРМАЦИЈЕ*

Пријављивање непосредно у школи!

Обавештавамо вас да је рок за подношење пријава за полагање пријемног испита непосредно у средњој школи продужен до четвртка 22.04.2021. године до 12.00 часова.

УКОЛИКО нисте искористили предност електронског подношења пријаве, ПРИЈАВУ можете да поднесете:

• У ГИМНАЗИЈИ, у папирном облику, до четвртка 22.4.2021.године
  • ПРИЈАВА се врши ИСКЉУЧИВО на обрасцу који можете преузети (и одштампати) са следећег линка:
    Образац за пријаву
  • ИЛИ можете преузети и одштампати са линка mojasrednjaskola
  • Време ПРИЈАВЕ је до 15.00 часова у секретаријату

Родитељ, односно други законски заступник ученика, који пријаву предаје непосредно у школи, попуњава образац у два примерка, од којих један остаје у средњој школи, а на другом средња школа потврђује пријем пријаве и тај примерак предаје родитељу, односно другом законском заступнику као доказ да је предао пријаву.
Накнадни рокови за пријављивање за полагање пријемних испита нису предвиђени.

ПОЛАГАЊЕ ПРИЈЕМНОГ ИСПИТА из енглеског или француског језика за билингвално одељење гимназије (општи смер-енглески и општи смер-француски)

• Дана 8.5.2021.године (субота), писмени тест 10-12ч;
  • Дана 9.5.2021.године (недеља), усмени испит са почетком у 10 часова;
  • Упутство за ученике о начину полагања пријемног испита можете преузети из документа испод (кликом на сличицу ПДФ)
УПУТСТВО ЗА УЧЕНИКЕ - полагање (преузмите документ кликом на сличицу ПДФ)

КАЛЕНДАР АКТИВНОСТИ(преузмите документ кликом на сличицу ПДФ)

За више информација кликните на неки од линкова:

Билингвална настава ЕНГЛЕСКИ ЈЕЗИК / Информације за пријемни испит

Билингвална настава ФРАНЦУСКИ ЈЕЗИК / Информације за пријемни испит